Piarres Larzabal Kolegioa

 

Nautika Eguna

EasyScol

Seaska

Ikastolen Elkartea


Herri Urrats

 

Aurtengo kolegioko ekintzen zerrenda hor duzue :

 

IRAILA :

Irailaren 3a : 6. sartzea

Irailaren 4a : 5., 4., 3. sartzea

Irailaren 18a : Planinga - ARSA prebentzio saioa (3A)

Irailaren 18a : Burasoen sartze bilkura

Irailaren 19tik 21era : 6.ak Oriora

Irailaren 24a : Planinga - ARSA prebentzio saioa (3B)

 

URRIA :

Urriaren 11a : Nahiera eguna #1 eta Mega kantu piknika

Urriaren 12a : 3.ak Angelura (orientazioa)

Urriaren 16a : Wolfram sindromoa aipagai gelaka Peio eta Elena Dufaurekin

Urriaren 18an : 4.ak Baionako Euskal museora

 

Urriaren 21etik Azaroaren 5a arte : OPORRAK

 

AZAROA :

Azaroaren 6a : Solasgunea

Azaroaren 12a : Pedagogi eguna

Azaroaren 22a : Kolegio guztia zinemara "Collège au cinéma" (6./5. eta 4./3.)

Azaroaren 26a : "Etorkinak" mintzaldia IDZtan Etorkinekin kolektiboaren parte hartzearekin

Azaroaren 27a : Lizeoko bisita (3.)

Azaroaren 29a : "Behin bazen" ikusgarria (6.)

 

ABENDUA :

Abenduaren 3a : Nahiera eguna #2 + 4.eko kontseilua

Abenduaren 4a : 3.eko kontseilua + Adoenia prebentzioa saioa (6A + 6B)

Abenduaren 5etik 7ra : Durango - Bilbo ateraldia (3.)

Abenduaren 7a : "Artha" ikusgarria (4.)

Abenduaren 10a : 5.eko kontseilua

Abenduaren 11a : 6.eko kontseilua + Gernika mintzaldia (3A + 3B)

Abenduaren 13a : Adoenia prebentzioa saioa (6D + 6E)

Abenduaren 18a : Tutoregotza burasoekin

Abenduaren 21ean : Olentzero'Santo Tomas arratsaldea

 

Abenduaren 22tik urtarrilaren 7a arte : OPORRAK

 

URTARRILA : 

Urtarrilaren 8a : Lizeoko aurkezpena burasoendako

Urtarrilaren 10a : Lehen mailetako bisitak : Hendaia, Senpere

Urtarrilaren 11a : Lehen mailetako bisitak : Donibane Lohizune

Urtarrilaren 14a : Lehen mailetako bisitak : Urruña

Urtarrilaren 15a : Lehen mailetako bisitak : Sara + Erreala eguna (6.) + Sexualitateari buruzko mintzaldia burasoendako

Urtarrilaren 16a : Lehen mailetako bisitak : Miarritze

Urtarrilaren 17a : Lehen mailetako bisitak : Azkaine, Bidarte

Urtarrilaren 20a : 26 ikasle fandango txapelketan

Urtarrilaren 21eko astean : frantses antzerki proiektua (4.)

Urtarrilaren 22an : Buraso berriendako kolegioaren aurkezpen bilkura

Urtarrilaren 24a : Otobus prebentzioa (6.)

Urtarrilaren 28a : Antzerki ikastaroa (6.)

Urtarrilaren 29a. Atabalen Boombap kontzertua (4.)

 

OTSAILA :

Otsailaren 1a : Pedagogi eguna + brebeta xuria (3.)

Otsailaren 4a : Brebeta xuria (3.)

Otsailaren 6a : Antzerki musikala (6.)

Otsailaren 8a : Nahiera eguna #3

Otsailaren 12a : Korrikako moda desfilea Donibane Lohizunen (ikasleak parte hartzaile)

Otsailaren 13a : Kolegio guztia zinemara : "Billy Elliot" (6./5.) eta "Les bêtes du sud sauvage" (4./3.)

Otsailaren 15a : Kolegioko ihauteriak arratsaldez

 

MARTXOA :

Martxoaren 5a : Enpresako ahozkoa (3.)

Martxoaren 5 eta 7an : Soinu proiektua (4.)

Martxoaren 8a : Kanaldude erreportaiak

Martxoaren 11a : Porrotx eta Pontx mintzaldia (4.)

Martxoaren 18 eta 19a : Antzerki tailerra (6.)

Martxoaren 21 eta 22a : Soinu proiektua (4.)

Martxoaren 25a : Korrika mintzaldia

Martxoaren 28an : Kanaldudeko "Zuzenean zure esku" telebista emankizuna kolegioan

 

APIRILA : 

Apirilaren 1a : Juul kanpainako bozkak

Apirilaren 3a : Dantza tailerra (6.)

Apirilaren 8a : Bertso saioa (6.)

Apirlaren 9a : soinu proiektua (4.)

 

MAIATZA :

Maiatzaren 2a : Pedagogi eguna

Maiatzaren 9 eta 10a : Brebeta xuria (3.)

Maiatzaren 15a : Ahozko ofizialak (3.)

Maiatzaren 22a : "Mikel Laboa gogoan" tailerra (5.)